دلایل خرید خودرو های ژاپنی

اما چرا شما باید خودروی ژاپنی بخرید و آن را به محصولات کشور‌های اروپایی و آمریکایی ترجیح بدهید.

دلایل خرید خودرو های ژاپنی


استهلاک پایین


یکی از دلایل مهم خرید خودروهای ژاپنی استهلاک پایین و کم خرج بودن آن‌هاست. زیرا یکی از اصلی‌ترین شعارهای این کشور، صرفه جویی است. شعاری که باعث شده در حوزه خودرو نیز این اصل به خوبی رعایت شود. طراحی و تولید خودروهای کوچک، ارزان و کم استهلاک، نشان از تحقق صحیح این شعار در کشور ژاپن است.

کیفیت


کیفیت اتومبیل‌های ساخت این کشور همواره مثال زدنی بوده و نتایج بسیاری از نظرسنجی‌ها نشان از اعتماد مردم به کیفیت این خودروهاست. جی‌دی پاور در آخرین گزارش خود از وضعیت کیفی برندهای حاضر در بازار آمریکا نام لکسوس خودروساز ژاپنی را بالاتر از همه، به عنوان بهترین برند سال انتخاب کرده است. لکسوس توانسته با کسب نمره 106 که به معنی کمترین تعداد خطای ممکن در بین بیش از ۴۰ شرکت مختلف است، جایگاه خود را در رده نخست این فهرست تثبیت کند.

دلایل خرید خودرو های ژاپنی

هزینه خرید و نگهداری کم


خودروهای ژاپنی از نظر قیمت و هزینه نگهداری، بهترین و ارزان‌ترین انتخاب‌های موجود در کشور‌های در حال توسعه هستند. و مردم بیش‌تر کشورها آن‌ها را به خودروهای آلمانی و آمریکایی ترجیح می‌دهند. حتی در خود امریکا فروش این محصولات بالاتر از اتومبیل‌های ساخت خود این کشور است.

خدمات پس از فروش


به دلیل آن که فروش این خودروها در سراسر جهان بسیار بالاست و ژاپنی‌ها با توجه به تعهد کاری خود اقدام به تاسیس نمایندگی‌های خدمات پس از فروش بسیاری کرده‌اند و در صورت بروز هرگونه مشکلی، می‌توانید سریعاً به قطعات دسترسی پیدا کنید و نگران کمبود قطعات یدکی آن‌ها نباشید. دسترسی آسان به قطعات یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت کمپانی هاست و به نظر ما ژاپن در این زمینه به خوبی عمل کرده است.

کار آمد بودن


خودروهای ژاپنی طیف وسیعی از کلاس‌ها را شامل می‌شوند و می‌توانند شما در کوه و جنگل و جاده و شهر و بیابان به خوبی یاری کنند. ژاپنی‌ها با تولید وانت‌های محکم، ایمن، راحت، کارآمد و هوشمند در دنیای پیکاپ‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند و توانسته‌اند امریکا را در این زمینه شکست دهند. آن‌ها با تولید خودروهای هیبریدی کوچک و کم مصرف بازار خودروهای شهری را نیز تصاحب کرده‌اند و روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شوند. اتومبیل‌های خانوادگی این شرکت‌ها هم همواره مورد توجه بوده‌اند و شامل مدل‌های شاسی‌بلند، کراس‌اوور و سواری می‌شوند.

تکنولوژی


شرق آسیا پیشرفت زیادی در زمینه لوازم هوشمند و دیجیتال در جهان داشته و هم اکنون بازار این دست کالاها در اختیار ‌آن‌هاست. این خودروسازان از تکنولوژی این تجهیزات در محصولاتشان استفاده کرده و همیشه جزء خودروسازانی هستند که از ویژگی‌های جذابی در محصولات خود بهره می‌گیرند و توجه مردم را به خود جلب می‌کنند.

لوکس بودن


خودروسازان ژاپنی تنها به تولید خودروهای اقتصادی نمی‌پردازند  و وجود برندهایی که به تولید خودروهایی لوکس می‌پردازند، نظیر لکسوس و یا اینفینیتی که هر دو زیر مجموعه کمپانی‌های عظیم تویوتا و نیسان هستند، نشان می‌دهد که ژاپن از نظر تولید محصولات باکیفیت، قدرتمند، زیبا و لوکس، همراه با امکانات خاص نیز حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. در همین راستا، حتی اگر به سراغ خودروهای کلاس اسپرت در این کشور هم برویم باز هم شاهد بهترین‌ها خواهیم بود. به طور مثال نیسان جی تی، خودرویی که تمام قوانین فیزیک را به چالش کشیده و قدرت مهندسی ژاپنی را به رخ دیگر کشورها می‌کشد. محصولی با قیمت کمتر از صد هزار دلار که از نظر قدرت و سرعت برابر خودروهای میلیون دلاری بوده و رقیب جدی سوپر اسپرت‌های معروف دنیا از جمله فراری-لامبورگینی و … است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این خودرو حجم موتور کم و قدرت بسیار بالای آن در برابر سایر رقبا به شمار می‌رود.

بروز بودن


خودروسازان ژاپنی همواره بروز هستند و تکنولوژی‌های مورد استفاده در آن‌ها نیز همزمان با پیشرفت‌های روز صنعت خودروسازی جهان در حال ارتقاء و پیشرفت است و آن‌ها به صورت مداوم خودروهایشان را بروز و امکانات و تجهیزات بیشتری را به اتومبیل‌هایشان اضافه می‌کنند و با ارائه فیس لیفت‌های جدید و اضافه نمودن امکانات جذاب مشتریان را برای خرید خودروهایشان سوق می‌دهند.