کنترل پنل دیزل ژنراتور چگونه کار می کند
کنترل پنل دیزل ژنراتور چگونه کار می کند

کنترل پنل دیزل ژنراتور چگونه کار می کند؟ ، کنترل پنل دیزل ژنراتور از ابزارهای متعددی برای کنترل و نظارت اجزای مختلف دیزل ژنراتور استفاده نموده است از این ابزار برای میزان فشار روغن موتور ژنراتور، درجه حرارات مایع سردکننده نیز استفاده می شود پانل های کنترل را می توان با سوئیچ انتقال اتوماتیک (ATS) برای حفظ تداوم قدرت الکتریکی ترکیب شده است.

تشخیص قطع برق هنگامی که شبکه شما با قطعی مواجه است توسط این بخش صورت می گیرد. توسط این سیگنالهای کنترل پنل موتور ژنراتور شروع به فعالیت می اندازد. بسته به نوع دیزل ژنراتور مورد استفاده، ممکن است کنترل پنل گرمکن (موتور دیزل) برای زمانی تنظیم شود و پس از آن ژنراتور با استفاده از استارتر خودکار شروع به کار می نماید.

 

پیکربندی دیزل ژنراتور


پیکربندی دیزل ژنراتور در دوحالت قابل بررسی است:
• توان الکتریکی دیزل ژنراتور
• خصوصیات فیزیکی دیزل ژنراتور
اولین سوال در هنگام انتخاب دیزل ژنراتور میزان توان الکتریکی آن است T یعنی میزان توان ظاهری دستگاه (KVA) و توان اکتیو دستگاه (KW) است. این نوع اندازه گیری در دو نوع دستگاه مولد برق از جمله UPSها ( معمولا برای مصارف سبک مانند برق اضطراری سیستم های کامپیوتری) و همچنین دیزل ژنراتورها ( به منظور مصارف سنگین و حجیم مانند تامین برق خانه، بیمارستان و مصارف صنعتی ) به کاربرده می شود.

 

نکات مهم در انتخاب و خرید دیزل ژنراتور و نحوه اندازه گیری کاوا و کیلو وات


یکی از مهمترین و حساس ترین تصمیمات مسؤلان واحد فنی برای تامین برق تاسیسات خود انتخاب مناسب یک دیزل ژنراتور می باشد، زیرا در صورت عدم انتخاب مناسب یک مولد برق همانند دیزل ژنراتور می تواند خسارت های جیران ناپذیری را برای پروژه های خود فراهم سازد. یکی از دغدغه های انتخاب برای یک دیزل ژنراتور نوع کاربرد آن ها است به عنوان مثال:
• دیزل ژنراتور تک فاز یا سه فاز
• دیزل ژنراتور برای مصارف روشنایی یا جوشکاری
• میزان KW و KAV دیزل ژنراتور
• دیزل ژنراتور برای تامین برق اضطراری یا دائمی

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، کنترل پنل دیزل ژنراتور از ابزارهای متعددی برای کنترل و نظارت اجزای مختلف دیزل ژنراتور استفاده نموده است از این ابزار برای میزان فشار روغن موتور ژنراتور، درجه حرارات مایع سردکننده نیز استفاده می شود پانل های کنترل را می توان با سوئیچ انتقال اتوماتیک (ATS) برای حفظ تداوم قدرت الکتریکی ترکیب شده است.