طرفداران خودروهای کلاسیک
طرفداران خودروهای کلاسیک

 دلایل منطقی زیادی وجود دارد که از خريد خودرو هاي كلاسيك صرف نظر کنید. شاید اگر این ماشین ها از کیفیت بالایی برخوردار بودند،  هنوز تولید آنها بيشتر هم شده بود. به دليل توليد ماشين هاي مدرن با كيفيت و امكانات بالاتر بهتر است هزینه را صرف خرید ماشین جدیدی بکنید.

طرفداران خودروهای کلاسیک

طیف رنگ گسترده مورد استفاده در این ماشین ها، یکی دیگر از دلایل محبوبیت ماشین کلاسیک است. برخلاف آنچه امروزه، در خیابان ها و ماشین های امروزی می بینیم، استفاده از رنگ های متنوع در خودروهای کلاسیک جز مشخصه های بارز آنان بوده است.

طرفداران خودروهای کلاسیک

تولید محدود و استفاده کمتر از ابزار صنعتی و تکنولوژی در ماشین و قطعات ماشین کلاسیک این فرصت را به علاقه مندان می دهد، که بتوانند از نزدیک اجزا و کارکرد ماشین را تجربه و لمس کنند. قدرت موتور این ماشین ها قابل مقایسه با ماشین های امروزی نمي باشد. امروزه به علت بهینه سازی در  مصرف سوخت و انرژی قدرت موتور به شدت پایین آمده است، اما یکی از دلایلی که محبوبیت ماشین کلاسیک را زیاد می کند همین قدرت بالای موتور و توان خروجی و قابلیت تقویت آن ها است.

منظور از ماشین کلاسیک دقيقا چيست ؟

اینکه یک ماشین چقدر باید قدمت داشته باشد تا به عنوان یک خودروی کلاسیک شناخته شود در کشورهای مختلف، متفاوت است. میانگین این عدد 25 سال می باشد، اما در کشورهای اروپایی به 30 سال و در کشورهای آمریکایی به 15 سال نیز می رسد و می توان عنوان یک ماشین کلاسیک را در این بازه قدمت به یک ماشین داد. همچنین زمان تولید یک ماشین و زمان توقف یک مدل هم می تواند در کلاسیک نامیدن آن نقش داشته باشد.

از محبوبترین ها در دنیای ماشین کلاسیک

ماشین کلاسیک آمریکایی

از بدو تولید خودرو تا اواخر دهه 70 الی 80 میلادی، ماشین ها لقب خودروی کلاسیک را به خود گرفته اند. بدون شک آنچه از ماشین کلاسیک دهه 70 در ذهن ها وجود دارد. از جمله محبوب ترین ماشین کلاسیک آمریکایی می باشند که هنوز طرفداران آنان به نسبت دیگر ماشین های کلاسیک بیشتر است.

ماشین کلاسیک آلمانی

در کنار خودرو کلاسیک آمریکایی، ماشین کلاسیک آلمانی نیز، جایگاه ویژه ای در دهه هفتاد دارد که در ایران با نام بنز معماری معروف است، جز محبوب ترین خودرو کلاسیک آلمانی محسوب می شوند که ظرافت، دقت، طراحی قطعات ماشین کلاسیک آلمانی نکته قابل توجه در این ماشین ها است.

ماشین کلاسیک ژاپنی

در دهه 90 میلادی، ماشین کلاسیک ژاپنی وارد عرصه رقابت شد و توانستند با جذابیت و کارایی که دارد مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. آنچه موجب محبوبیت این خودروها شد یکی افول ماشین کلاسیک آمریکایی در این دهه بود و دیگری طبقه بندی کردن این ماشین ها به دو دسته اسپرت و خانوادگی بود که جذابیت خودروی کلاسیک ژاپنی را بیشتر کرد.