کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در صنایع و معادن
کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در صنایع و معادن

کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در صنایع و معادن ، بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور دیزلی به بهره داری از منابع طبیعی مانند شن، ماسه فلزات گرانبها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ است. بیل مکانیکی، دریل به موتور دیزلی وابسته شده اند.

به طور کلی، 72 درصد از کاربرد موتورهای دیزلی و دیزل ژنراتورها در بخش معدن می باشد. عملیات استخراج از معادن زیر زمینی در تجهیزات دیزل خلاصه می شود از جمله تجهیزات استخراج مواد و کامیون بار می باشد. بزرگترین لاستیک برای کامیون عظیم با موتور دیزل بیش از 2.500 اسب بخار قادر به هولنج بیش از 300 تن در هر بار به کار برده می شود.

 

محاسبه بار الکتریکی مصرفی دیزل ژنراتور


برای خرید دیزل ژنراتور مناسب باید میزان بار مورد نیاز برق را مد نظر گرفت. و متناسب با آن دیزل ژنراتور مورد نیاز را انتخاب نمود. هدف از محاسبه بار الکتریکی مصرفی، رسیدن به یک مقدار عددی تا حدودی دقیق برای محاسبه توان الکتریکی ژنراتور است. جهت تعیین میزان بار الکتریکی مصرفی، لیستی از مصرف کننده ها تهیه کرده و میزان وات مصرفی برخی از وسایل خانگی را روی خودشان مشاهده نمایید. نکته ی قابل توجه آن است که مصرف کننده به دو دسته ی سه فاز و تک فاز تقسین می شوند.

 

نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور


در مورد نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور یا موتور برق مورد نظر می توان گفت به دلیل اینکه اکثر مصرف کنندگان این دستگاه ها عمدتا عوام می باشند و متخصص برق جهت انتخاب دستگاه یا آمپر یا کیلو وات مورد نظر ندارند. مهم ترین دلیل برای محاسبه دقیق دیزل ژنراتور این است که اگر دیزل ژنراتور را حتی کمی کوچک انتخاب کنید اصلا به در نخواهد خورد و اگر دیزل ژنراتور را بالا انتخاب کنیم هزینه خیلی زیادی کرده ایم پس کمی توجه برای انتخاب صحیح دستگاه خیلی به ما در هزینه ها کمک خواهد کرد.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور دیزلی به بهره داری از منابع طبیعی مانند شن، ماسه فلزات گرانبها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ است. بیل مکانیکی، دریل به موتور دیزلی وابسته شده اند.